ייעוץ לימודים וקריירה

ייעוץ לימודים

נדמה שיותר מדי אנשים בוחרים במסלולים מקצועיים שכלל לא מתאימים להם או לחילופין, כאלה שהם אינם מרוצים מהם לאורך זמן. בחירת המקצוע שלכם, או את התחום אותו הייתם רוצים ללמוד, היא שלב קריטי ומהותי לקריירה מנצחת.
הבחירה הזו מבוססת על כל כך הרבה פרמטרים שכמעט בלתי אפשרי לעשות אותה לבד. צריך לקחת בחשבון את האופי שלכם, הייחודיות שבכם, את תחומי העניין שלכם, החוזקות, החולשות והתשוקה – ואת כל אלה לאגד בכדי לייצר בחירה אופטימלית שתבטיח חיבור למקצוע הנבחר.
זה נכון שפרמטרים כמו הכנסה גבוהה הם חשובים, אבל בסופו של דבר, אלה שבאמת מצליחים בתחום שלהם, הם אלה שניתן לזהות את הברק בעיניים שלהם, אלה שהתשוקה למקצוע שבחרו בוערת בהם באמת. כשתשבו מול מעסיק פוטנציאלי, הוא מיד יוכל לראות אם אתם נלהבים ומאמינים במקצוע שבחרתם לעצמכם.
על ידי כך המעסיק גם עשוי לאמוד את מידת האחריות שתקחו במקום העבודה, את השאיפות שלכם, הרצון ללמוד ולהתקדם, את מידת החשיבות של ההצלחה והקידום המקצועי שלכם. בקיצור, ככל שתאהבו יותר את הבחירות שלכם, כך מעסיקים יאהבו אתכם יותר.

פגישת ייעוץ בנושא הכוונה לקריירה

אין ספק שללא כיוון תעסוקתי מובהק, קשה להצליח בעולם העסקים. על ידי פיתוח ודיוק הקריירה הנבחרת שלכם, תוכלו לייצר קידום כלכלי משמעותי. איך?

אחת הדרכים הכי חשובות לפיתוח קריירה, היא הכרה בכך ששוק העבודה הוא דינאמי ומשתנה בכל רגע. ועל כן, עלינו להבין שהכישורים שלנו והניסיון שלנו יכולים להתאים לתחומים שונים. 

התיאור האידאלי של משרת החלומות שלנו הוא לאו דווקא זה שהכי מתאים לצרכים שלנו – הרי ייתכן שחברה אחרת, שתתאים יותר לאופי שלנו, נוכל להתפתח ולהגיע להישגים אישיים ומקצועיים גדולים ומשמעותיים.

על ידי פיתוח מתמיד של היכולות המקצועיות שלנו (גם מחוץ לשעות העבודה), נוכל למנוע התנוונות מקצועית ולייצר גמישות ביכולות שלנו תוך למידה וצמיחה שרק מעשירה את הניסיון שלנו. 

בנוסף, השתתפות בקורסים, סדנאות ופורומים מקצועיים בתחומים שונים, יכולה להרחיב את קורות החיים שלכם ולייצר בידול משמעותי על פני מאות מועמדים המגישים מועמדות לאותה המשרה.

זכרו, ככל שתצליחו להתמקצע, ללמוד ולצמוח, כך תוכלו להגדיל את היצע המשרות המתאימות לכם.

הכנה לקראת ראיון עבודה

אז אחרי שכבר השקעתם כל כך הרבה בשינוי כיוון או חידוד הכיוון הקיים של הקריירה שלכם, למדתם, רכשתם אולי תעודות חדשות בתחומים מעניינים, בידלתם את קורות החיים שלכם ואפילו השקעתם בפרופיל LinkedIn מעולה – זומנתם לראיון עבודה. כאן ממש מתחילה הדרך שלכם לתפקיד הנחשק, והיא דרך שזקוקה להכנה הנכונה!

את ההכנה שלכם אפשר לעשות עוד בשלב ההסבה המקצועית, בשלב בו אתם עוד רק אוספים מידע ולומדים להכיר את השטח. למעשה, עוד בבחירת המקצוע שלכם, אתם יכולים לחקור את התעשיה אליה הייתם רוצים להשתייך.

פה ה- LinkedIn הופך לכלי הכרחי של ממש. באמצעותו אתם יכולים להכיר את המראיין, המעסיק והחברה אליה אתם ניגשים מבעוד מועד. כאן אתם יכולים לייצר לעצמכם יתרון של ממש על פני מועמדים אחרים. יש לכם אפשרות להגיע מוכנים ונכונים לראיון העבודה.

דבר נוסף שעליכם לזכור במעמד הזה, זוהי הפעם הראשונה שהמראיין פוגש אתכם. כלומר, עד לרגע זה הוא לא ידע עליכם דבר מלבד מה שבחרתם להציג בקורות החיים שלכם. זה הזמן להראות שאתם אנשים נעימים, נינוחים אך גם כאלה המכבדים את האדם היושב מולכם.
הטעות הכי נפוצה שאנחנו נתקלים בה, היא שאנשים נוטים לשכוח שבראיון העבודה כל דבר שתעשו עומד בבחינה – החל מהאופן בו אתם מתייחסים לאנשים סביבכם וכלה בגישה שלכם. זיכרו, המטרה שלכם כמרואיינים ושל המראיינים שלכם היא זהה: לייצר התאמה מושלמת שתניב תוצאות ושיתוף פעולה הדדי.
ברגע שתציגו היכרות מעמיקה עם המקום והתפקיד, תכירו באופי הפגישה (עסקית כמובן) ותתנהגו באופן מזמין, יהיה לכם יותר נחמד לעבוד, ולמעסיק יותר נעים להעסיק אתכם.

הזמן לשינוי

אם אתם כאן, אז ברור ששנינו מסכימים שהגיע הזמן לשינוי. 

ייתכן והשינוי יתבטא בזה שתלמדו כישור חדש, תפתחו את עצמכם או תגלו אפיק חדש שבכלל לא חלמתם עליו.
אם אתם מרגישים שאתם לא בטוחים איך להניע את השינוי הזה, או אם אתם זקוקים לו בכלל – צרו איתנו קשר.
יחד נוכל ליצור לכם מציאות חדשה, כזו המתאימה לעולם החדש ולמי שאתם היום!