כתיבת קורות חיים

קורות חיים הם למעשה המפגש הראשוני שלכם עם המעסיק הפוטנציאלי.

הם כרטיס הביקור שלכם, התמצית של מי שאתם, כלי שיווקי שמבדל אתכם מכל השאר. אם נחשוב על זה רגע, קורות החיים הם פיסת המידע היחידה שהמעסיק מחזיק בידיו, ולפיה יכול להחליט (או לא) לזמן אתכם לראיון עבודה.
המשמעות של זה היא שקורות החיים שלכם צריכים לשקף אתכם בצורה הטובה ביותר. הם אמורים למשוך את עינו של המעסיק הפוטנציאלי – לוודא שמתוך מאות קורות החיים שהוא רואה, הוא יבחר דווקא בשלכם.

טעויות נפוצות

כלי כל כך חשוב והכרחי צריך להיכתב בצורה הטובה והמקצועית ביותר. לא אחת אנחנו נתקלים בקורות חיים שכתובים באופן שרק פוגע במועמד. הבעיה הרווחת היא הוספת פרטי מידע שפשוט אינם הכרחיים.

לדוגמא, אין צורך שמעסיק יקרא סיפורים אישיים שלכם, על המטרות או הציפיות שלכם. את כל אלה הוא יוכל לבחון בעצמו במהלך ראיון העבודה.

הפרטים האלה, כמו תחביבים או כישורים שאין להם נגיעה למשרה אליה אתם פונים, אנקדוטות שאתם עשויים לחשוב שהן רלוונטיות, כל אלה רק מסיחות את דעתו של האדם הקורא את קורות החיים שלכם.

הן לא מוסיפות ערך, להפך, הן רק גורעות מהסיכויים שהמעסיק יראה את האיכויות והניסיון שלכם.
טעויות נוספות בהן אנו נתקלים הן שימוש בציטוטים, או משפטי השראה, כתיבת מנטרה שיווקית או אפילו סלוגן. כל אלה אינם הכרחיים ומשמשים כקישוטים בלתי נחוצים למהות התוכן – שהוא בעצם קורות החיים שלכם.

אנחנו רוצים שהמעסיק יראה שבאמת השקענו זמן ומחשבה בלבדל את עצמנו, ולא סתם השתמשנו במילים של אנשים אחרים. חשוב לציין שזו גם הסיבה שאנחנו נתאים את קורות החיים למשרה אליה אנחנו מגישים.

נסיר ניסיון לא רלוונטי או עבודות זמניות (שלכולנו היו בשלב כזה או אחר בחיים) וננסה להתאים את קורות החיים לתפקיד הספציפי אליו אנחנו מכוונים.

נוסחא מנצחת לקורות החיים שלכם

אז אחרי שאמרנו מה לא, בואו נדבר קצת על מה כן.

לקורות חיים מעולים יש תבנית מאוד מסוימת בה המלל משלים את העיצוב והמבנה ויוצר נוסחה מנצחת! אתם רוצים שהמעסיק יציץ בקורות החיים שלכם ואז ירצה להמשיך הלאה.

למשל, אנחנו צריכים לדאוג שהכתב יהיה קריא, הויזואליות תהיה מזמינה ולא “רועשת”, ושהניסיון שלכם והתוכן פשוט ידברו בעד עצמם. כאן המקום לציין שאין צורך באינפוגרפיקות למיניהן, תמונות או עזרים חזותיים. פשוט מבנה טוב ומידע שמתאים ומעניין את המעסיק.
ברמה הפרקטית יותר, השתמשו בקובץ וורד, כזה שנפתח בקלות מכל מכשיר ולא מאלץ את המעסיק “להתאמץ” בכדי לקרוא אותו. רווחו את המידע החשוב וחלקו אותו לפסקאות. וותרו על תיאורים מוגזמים, על צבעים ומסגרות מסוגננות.

וודאו שכל כותרת מסומנת או בבולד או בקו – העיקר שיבדילו בין טייטל של תפקיד לבין המשרה עצמה. דבר נוסף וחשוב לא פחות, וודאו שקורות החיים כתובים בשפה תקינה, ללא שגיאות כתיב או טעויות הקלדה.

עדיף ורצוי לתת לאיש מקצוע לקרוא אותם לפני ההגשה, לוודא שלא פספסתם משהו. חבל שקורות החיים שלכם יפסלו על שטויות.
אחרי שזיקקתם את כל מה שהכרחי, ניקיתם וליטשתם את המהות של קורות החיים – אתם מוכנים לצאת לדרך. למעשה, פשטות היא שם המשחק. פשטות משדרת ישירות, ביטחון ומקצועיות.

כתיבת קורות חיים מקצועית

רוצים להיות צעד אחד לפני כולם?

לבלוט מעל מאות קורות החיים המנופחים שלא לצורך?

צרו קשר וביחד נבנה את העתיד שלכם!
העלאת קובץ קו"ח *