פרופיל LinkedIn

פרופיל ה- LinkedIn שלכם

אם עוד לא שמעתם על LinkedIn, אז בהחלט הגיע הזמן. תנו לנו לפרוס בפניכם עולם חדש של רשת חברתית מקצועית שמטרתה לקדם את הקריירה שלכם.
מדובר בפלטפורמה עצומה ומקוונת שלא רק מייעלת את החיפוש שלכם אחר מקום העבודה האידאלי, אלא גם הכרחית בעידן הדיגיטלי, שרק הולך ומאיץ בעקבות משבר הקורונה. בLinkedIn, כל מועמד יכול לפנות לכל מגייס, (ולהפך) בכל זמן נתון. מדובר בלא פחות מכלי הגיוס של המחר.

לייצר ערך מבדל

אז איך דואגים שמבין ים הפרופילים ואינסוף המועמדים ברשת, מעסיק יתמקד דווקא בשלכם? איך תמשכו את תשומת הלב של מעסיקים ככה שהם יפנו אליכם?

יש כמה דברים די פשוטים שאתם יכולים לעשות – והמהות של כולם היא לייצר תנועה. למה הכוונה? קודם כל, חשוב שתהיו פעילים ברשת עצמה. תגיבו, תשאלו, תתעניינו, תייצרו לעצמכם נוכחות שאי אפשר להתעלם ממנה. אתם יכולים לעקוב אחרי מוביל דעה בתחום שלכם ולפתח דיונים בתגובות, לשתף תכנים מעניינים ולייצר קהל.
דבר נוסף שתוכלו לעשות הוא לייצר תוכן בעצמכם. אתם יכולים לכתוב מידע עם ערך שרק אתם יכולים לתת, רשימה של אתרים או כלים שהיו שימושיים עבורכם בביצוע פרויקטים שונים. למעשה, אתם בונים את הפרופיל המקצועי שלכם ומבססים את עצמכם כמומחים בתחום.
דרך נוספת להרחיב את מעגל האנשים שנחשפים לפרופיל שלכם, היא על ידי יצירת חיבורים ברשת ועל ידי המלצות. אתם יכולים להמליץ על אנשים שעבדתם איתם ובתמורה לבקש המלצות מאנשים שעבדו איתכם. מדובר בנטוורקינג יעיל ואיכותי, שאם תשקיעו בו מספיק זמן, גם יניב תוצאות משמעותיות.

אז מה ההבדל בעצם מפייסבוק?

להבדיל מפייסבוק, הדגש פה הוא על הפן המקצועי. זה נכון שיש גם הזדמנויות בכל רשת חברתית אחרת, אך הרשת לא מכוונת ליצירת הזדמנויות עסקיות. פייסבוק כיום משמשת יותר לפנאי או יצירת קשרים חברתיים שהם לאו דווקא מכווני קריירה. המשמעות היא, שקשה לאתר משרות ספציפיות או אפילו לייצר נוכחות דומיננטית בתחום התמחות מסוים.

הפייסבוק למשל רווי קבוצות, פוסטים ומידע אינסופי – הכישורים והבידול שלכם עלולים פשוט “להיבלע” לתוך הרשת. בנוסף, קשה לאתר משרות, לעקוב אחר המשרות שכבר הצלחתם לאתר ולהגיש אליהן מועמדות ואותו הדבר תקף גם למעסיקים. איך אפשר למצוא מועמד פוטנציאלי בין כל הפוסטים האינסופיים על הקייטנה של הילדה או מתכונים למיניהם?

בדיוק לשם כך קיימת LinkedIn. היא מאפשרת גישה ישירה לאינפורמציה של המועמד, היא מנגישה את המידע המקצועי ומייצרת מרחב דיגיטלי בו למועמדים ומעסיקים יש גישה ישירה ופשוטה זה לזה. הLinkedIn חוסכת זמן המתנה, מקצרת תהליכים ומכוונת מטרה.

העתיד כבר כאן

מי שבידיו LinkedIn איכותי ויעיל יכול לא רק למצוא עבודה איכותית, אלא כזו שמדויקת לכישורים ולצרכים שלו. למשל, תוכלו לפנות ישירות למגייס בחברה ספציפית שמעניינת אתכם. את החברה או הארגון תוכלו להכיר לעומק דרך הרשת החברתית-עסקית ובכך להכין את עצמכם לקראת הגשת המועמדות.

תוכלו לבדוק מי מנהל החברה, מי העובדים שבה, להכיר את הדינאמיקה של הארגון ואף להפנות שאלות לאנשים בעלי תפקידים בחברה או לחילופין, לאנשים מחברות דומות באותו התחום. 

כמו כן, תוכלו לערוך היכרות מעמיקה עם התעשיה, החברות בתחום, המתחרים, הארגונים, אנשי המפתח, ולמעשה באמת להפוך למומחים בתחום שלכם.
מצד שני, בדיוק כפי שאתם תוכלו להיחשף בצורה מקיפה לאנשים אחרים, כך גם אתם תוכלו לבסס את עצמכם כמועמדים רציניים לתעשיה אליה אתם משתייכים. על ידי כל האמצעים שציינו קודם לכן, אתם תוכלו לדעת בדיוק מה קורה בתעשייה, להתחבר לאנשים הנכונים ולפתח את הקריירה שלכם.
החיבורים שתייצרו ברשת הם חשובים לא פחות מכל חיבור אחר ובמציאות הדיגיטלית של ימינו, ייתכן שהם אף חשובים יותר.

בניית פרופיל LinkedIn מקצועי

אם אתם לא בטוחים שפרופיל ה- LinkedIn שלכם ממצה את הפונטציאל המקצועי שלכם?

אם הייתם רוצים פרופיל שמקפיץ את הסיכוי שלכם למצוא את משרת החלומות – צרו קשר ויחד נבנה לכם רשת ביטחון דיגיטלית ומעשית!